Příběhy z Farmy 3 - Narozeniny

26. dubna 2017 v 18:00 | Anice

Mnozí z vás se jistě ptají, jak se v naší rodině slavily narozeniny. Nemyslím ty, které jsem již oslavovala v naší nadpozemsky božské haciendě u moře jako zámožná velekněžna, ale ty, které jsem slavila jako chudá děvečka na našem statku xD


Své první narozeniny jsem oslavila na jatkách. Matka mě omylem posadila do náklaďáku, který zrovna odvážel naše nemocná zvířata. Na poslední chvíli si mě na pásu mířícího k ostrým nožům všiml jeden pracovník a zachránil mi život.
,,Kdo jsi, malá holčičko?" zeptal se mě bodře, i když nevím, co to znamená. Protože mě jako mladé děvčátko nevychovávala moje matka, ale přejetý skunk na silnici před naší farmou, neuměla jsem ještě mluvit.


Pak však z mých plenek vytáhl moji fejkovou občanku, kterou mi matka nechala vyrobit, abych na bleším trhu mohla prodávat náš domácí tabák a taky lehtivé magazíny, které nafotily ženušky z celé naší rodinky. Podle ní zjistil, že mám dnes narozeniny, a tak mi popřál k mým čtyřicátinám a poté mě obdaroval darem v podobě tvrdého alkoholu, který vytvořil v záchodové míse. Nic jsem na to neřekla, protože, obvi, neumím mluvit, ale zářně jsem se usmála.
,,Co kdybychom ti zde uspořádali hustou narozeninovou oslavu?" Zeptal se mě a já se usmála.
Muž ihned zastavil pás a všem nařídil, že teď budou připravovat skvelou párty pro tuto dámu, která je oblečena do plenek z rákosu.
Párty byla neuvěřitelná a já se ožrala jako nikdy v životě. Výzdoba byla také velmi povedená. Na stropě visela kravská střeva, na stole byl punč z prasečí krve a místo balónků zde poletovala nafouklé koňské plíce.
Po pařbě se pán rozhodl že mě zavede zpět k mé matičce, která se nadšením chtěla na prahu dveří hned podřezat.


Další narozeniny, které si pamatuji, byly mé sestry, svině Rozárky.
Ve chlívě bylo hned od rána veselo. Naše tetička kráva Jindřiška od brzkých hodin pekla lahodný dort z trávy a vlastních výkalů.
Já s prasnicí Rozárkou jsme si moc blízké nebyly a vždy jsem jí všechno záviděla. Když jsem dostala svůj první pár bot, prasnice Rozárka dostala dva páry. Když mi moje chůva, dojička kravských vemen, pořídila krásný čepec, prasnice Rozárka dostala dva. Nikdy jsem nechápala, proč ji všichni tak milují, a mohla jsem zblednout závistí!
Tyto narozeniny si velmi dobře pamatuji, protože v průběhu oslav do chlíva vběhlo hejno hladových vlků a celou moji rodinu sežralo. Protože jsem se však naučila brát si ze všeho špatného i něco dobrého, okradla jsem svoji sestru Rozárku a poté ulehla do vyhřátého pelíšku vedle mé vykuchané matky.


Oslava mých třetích narozenin vypadala konečně ideálně. Seděla jsem u kolovratu a pro matku vyráběla zlatá vlákna ze sena, abych z nich poté upletla nádherné šaty. Moje matka byla velice přísná žena, kontrolovala mě každých 10 minut, a pokud jsem nevyrobila dostatek zlatých vláken, poslala na mě dravé husy, které mi měly vyklovat oči. Proto mě napadlo ji přelstít a seno nabarvit svítivě žlutou barvou.
Když jsem jí šaty upletla a předala, matka se rozzářila jako nikdy předtím a pověděla, že za odměnu oslavíme moje narozeniny, které jsem měla před šesti měsíci a na které se "zapomnělo". Z ledničky vytáhla obří čokoládový dort, ale když jsem smočila prst a olízla ho, chutnal jako bláto. Neřešila jsem to, protože jsem byla šťastná, že konečně mohu oslavit narozeniny se svojí drahou matičkou. Poté mi matka řekla, ať chvilku počkám, že mi zajde pro dárek. Natěšeně jsem přikývla a čekala.
Matka se vrátila až za měsíc a v ruce držela pouze svoji levou botu.
,,Bože, mami, co se ti stalo?" Pravila jsem, ale pouze ve své hlavě, Ve skutečnosti jsem zachrochtala, protože mě doteď vychovávala tlustá prasnice. Matinka to však pochopila a začala mi vyprávět dojemný příběh o tom, jak ji při vyzvedávání dárku unesla banda motorkářů, věznila ji v ukradeném přívěsu a náhodně ji zneužívala, někdy všichni dohromady, až se jednoho dne rozhodlala, že musí utéct. Stejného večera, když motorkáři usnuli, se dostala z přívěsu a všechny je vykuchala svou pravou botou.
,,...a to je, moje malá holčičko, příběh o tom, proč nemám tvůj dárek."
Matce jsem to samozřejmě odpustila, i když mě po večeři zavřela do králikárny o rozměrech 12 cm x 45 cm.

Další epesní oslavu měla moje babitchka. Slavila sté narozeniny a celá naše rodinka se sešla na statku. Protože jsme v té době neměly žádnou služebnou, musela jsem ji zastoupit já. Matka mě navlékla do kostýmu rozverné služebné, který si oblékla před rokem na Halloween, a zavřela mě do kuchyně, kde jsem musela připravovat menu o 45 chodech.
Protože mě nikdo neučil vařit jinak než házet věci do louže bláta, vzala jsme všechny suroviny a hodila je do kotlíku s blátem, ve kterém se koupala naše prasata. Toto jídlo jsem pak podávala na oslavě a všichni si ho nemohli vynachválit. Ten den jsem dostala od babitchky hřejivou pusu...a pak mě zavřela do přístěnku na košťata, kde se před měsícem ubytoval roj divokých sršňů.

Z přístěnku jsem se dostala až na mé jedenácté narozeniny a to z toho důvodu, že matka potřebovala utáhnout korzet, který si právě koupila za peníze, které ušetřila na jídle a oblečení pro mě.
Když už jsem byla venku, zeptala jsem se matky, jestli bych nemohla oslavit narozeniny v rodinném kruhu. Matka se usmála a řekla, že ji mohu zavést na trakaři k místnímu sirotčinci. Poté si na hlavu nasadila kuklu a s křikem a výstřely vběhla dovnitř. Uslyšela jsem dětský jekot, a tak jsem si domyslela, že nacvičují na moment, kdy se tam objevím a nebudu tušit, že pro mě uspořádali oslavu narozenin. Tak jsem se oddala této fantazii, že jsem si nevšimla policejní jednotky vynášející moji matku ze sirotčince. I tak to byly jedny z nejhezčích narozenin. Sice jsem je oslavila s bezďáky pod mostem, protože matka mi nedala klíče od farmy a ty moje hodila do kanálu, když mě jednou v zimě poslala do lesa na borůvky, ale i tak jsem si je neskutečně užila.

No a pak to už znáte. Od té doby, co žiji u své drahé babitchky, si dopřávám nejluxusnějších oslav narozenin na našich rodinných ostrovech a nebo třeba na našem pozemku, který jsme si před měsícem koupily na Marsu xD

Doufám, že se vám další vyprávění z naší farmy zalíbilo a již nyní se těšíte na další xD


 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Simona Simona | Web | 27. dubna 2017 v 7:38 | Reagovat

Já tedy obdivuji tu fantazii ke psaní takových konin, ale vždy vyprsknu smíchy a poprskám si monitor :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Antispam.er.cz